„Szukamy Wiosny- czyli Fashion Week- Łękawka 2017’’

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Uroczystość pod hasłem „ Fashion Week’’ przygotowali i uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły i przedszkola . Celem uroczystości było: – poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy – nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności: plastycznej- wykonanie marzanny na czas, muzycznej- wiosenna piosenka, estetycznej- pokaz mody wiosennej; – kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji. – integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie; – rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody; – angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych; – wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca SU – Katarzyna Wierzbicka, a następnie wszystkich zgromadzonych przywitała Pani Dyrektor Elżbieta Chrząszcz. Uczniowie przystąpili do zadań konkursowych. Wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im zadań. Każda z klas pod opieką wychowawców z entuzjazmem wykonywała zadania: Marzannę, pokaz mody wiosennej, portret Pani Wiosny. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym zmysłem artystycznym. Pogoda i humory dopisywały do końca imprezy. Wszystkie konkurencje przerywane były na wspólna zabawę i tance. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze współzawodnictwem klasowym. Wyniosły z niego poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Przy ogromnym zaangażowaniu grona pedagogicznego dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

 

Galeria zdjęć dostępna na Facebooku – https://www.facebook.com/pg/Niepubliczny-Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-w-%C5%81%C4%99kawce-243387976061010/photos/?tab=album&album_id=376785949387878