Akademia savoir vivre w Dniu Ojca

eżeli przeczytali Państwo już tekst i obejrzeli innowacyjny pokaz slajdów o „Prymasie Tysiąclecia” autorstwa Mateusza Zymuły. To czas na 10 cech „Ojców Łękawki”, jakie nadesłali nam Internauci w trakcie realizacji innowacji „Kulturowy kod Łękawki”.
To Wasze cechy „Ojcowie z Łękawki lub Pogórza”, to wielowiekowe cechy. Nazywamy je archetypami. Niech tacy będą Wasi synowie.
1. Rozróżniają dobro od zła.
2. Pomogą w potrzebie.To o Was strażacy z OSP w Łękawce !!!!
3. Walczą za Ojczyznę, kiedy ten czas przychodzi.
4. Potrafią ciężko pracować w kraju lub za granicą.
5. Kochają Ojczyznę, kobiety oraz dzieci za „rzeczy wielkie i małe”.
6. Szanują tych, którzy na ich szacunek zasłużą.
7. Wybierają wartości i ludzi, którym pozostają na swój sposób wierni do końca swego życia.
8. Mają honor.
9. Własnych poglądów uparcie bronią od dziecka.
10. Prymasie Tysiąclecia , Sługo Boży Kardynale Stefanie Wyszyński wspomnij o nich, bo już jesteś w raju. Wezwał Cię Mateusz Zymuła wraz z Rodziną, wzywamy Cię MY, gdy mierzymy się z pandemią ! Wspomagaj Ojców w wychowaniu dzieci ! Bądź przy TYCH, którzy stoją już w Obliczu Boga, bo TY żyłeś godnie i umarłeś godnie ! Wyproś Ojcom Łękawki tę łaskę !
„Wasze córki, Wasi synowie”