Emilka Rogacka – nasze innowacje : „Festiwal Kultury Pogórza”.

W Niepublicznym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łękawce łączą swe siły kreatywni uczniowie, rodzice, seniorzy, a nauczyciele są tylko ogniwem wspierającym Wasze liczne talenty. Podczas zdalnego nauczania wspólnie z klasą IV w miesiącu czerwcu poznajemy trudną historię najnowszą Polski. Niedawno koledzy Emilki przypominali nam o „Roku Bitwy Warszawskiej”. Natomiast subtelna, śliczna, eteryczna brunetka, czyli Emilka Rogacka,zaskoczyła realizatorów innowacji erudycją, energią, a także talentem graficznym. Mieszkańcy Łękawki oraz jej okolic patriotyzm mają we krwi, natomiast warto, aby naszymi przewodnikami po dziejach trudnego XXI wieku byli już najmłodsi historycy.
Emilka Rogacka zaprasza do egzaminu seniorów, juniorów, rodziców, ale chyba też samych nauczycieli, zadając pytanie : „Czy rozpoznasz i skojarzysz wszystkie symbole graficzne oraz wydarzenia historyczne, jakie zawarłam w plakacie”? Nasi czwartoklasiści z Łękawki to już potrafią. A teraz My !
Jeśli je Państwo rozpoznali, to w nagrodę dedykujemy Wam parafrazę, najpiękniejszej sentencji historycznej, jaką dedykowali starożytni Grecy w V wieku p.n.e. królowi Leonidasowi oraz jego trzystu wojownikom, którzy polegli pod Termopilami broniąc Greków przed najazdem Persów. Trochę ją zmienimy, ale bardzo Państwa podziwiamy za przekazywanie polskiej tożsamości narodowej z pokolenia na pokolenie :
„Przechodniu, powiedz Polsce, że tu w Łękawce na Pogórzu, żyją, pracują i umierają Ci, którzy są wierni jej prawom” !!!